Sokaknak csípi a szemét a sok "akár". Néhány hónapja elég nagy feltűnést keltett, amikor a Versenyhivatal (az NHH hathatós közreműködésével) eljárást indított a legnagyobb internetszolgáltató, a T-Online (ma: T-Com) ellen. Az ügy vége büntetés lett: megállapították, hogy a T-Com olyan sávszélességeket ígér, amit utána nem tud bizonyíthatóan betartani. A hangsúly a bizonyításon van: az elméleti maximális sávszélesség meglétét lehetetlen bizonyítani. A T-Com számára azóta nincs több 'akár', és úgy tűnik, ezentúl a UPC-nek se lesz.
A GVH a korábbihoz hasonlóan érvelt: a UPC olyan sávszélességet ígért, amit nem áll módjában se betartani, se bizonyítani, hogy betartja. Nem mellesleg mindkét szolgáltatót megrótták azért is, mert nem jelezte, hogy a hirdetett árak csak hűségszerződés ellenében járnak.
A GVH egyébként a T-Kábelt is vizsgálta volna, de – nyilván a T-Com miatt – az inkább az önkorlátozás mellett döntött.
Ez persze nem azt jelenti, hogy ezentúl mondjuk a nevetségesen alacsony minimumokkal fogják hirdetni a csomagokat, hanem ehelyett fantázianeveket fognak kitalálni, aminek semmi köze nem lesz a csomag valódi sebességéhez, legfeljebb sugalmazni fog ilyesmit. A GTS-Datanet nemrég jegyezte be pl. a "metrointernet" domaint.